Värskelt ahjust tulnud isetehtud pizza rucola, mozzarella ja singiga

Kuidas meie pizzaahju idee alguse sai?

Meie pere on aastaid olnud suur Itaalia toitude fänn ning ideed kodusest pizzaahjust oleme heietanud juba mõnda aega. Aga mõte sellest, et ehitada aeda massiivse vundamendiga suur pizzaahi ei tundunud kuidagi vastuvõetav.

Meie maja suur terrass on alati sõpradele avatud ning tahtsime, et pizzaahi oleks just siin ja vastavalt vajadusele kättesaadav. Sellest saigi alguse idee, et pizzaahi võiks olla ratastel ja liigutatav terrassile kui meile sobib ning ajal, mil seda vaja ei lähe, oleks see panipaigas hoiul. 

Ahjukivid püsivad tunde kuumad, seega saab seal hiljem küpsetada ka palju muud kui ainult pizzat. Näiteks ahjuliha, kala, pajaroogi jm toite, mis nõuavad pikaajalist ja aeglast küpsemist.

Pizzaahjust detailsemalt

Kivist pizzaahi on ehitatud vastupidavale kummist ratastega metallraamile. Kaks ratast pööravad ning on lukustatavad, võimaldades kiviahju liigutada teile sobivasse asukohta. Kivist pizzaahi koos raamiga kaalub ca 550 kg ning on jõukohane liigutada kahele inimesele.

Kiviahjul on šamottkividest põhi ja vooder ning hingava, sooja hoidva krohviga kaetud korpus. Tagamaks efektiivne ja maksimaalne soojusenergia kasutamine on kivist pizzaahju väliskest ja põhjakivid isoleeritud täiendavalt kivivillaga. Korstna saab kergesti pizzaahjult eemaldada, nii on ahi mõõtudelt väiksem ja hoiustamine lihtsam.

Kiviahju raami all olev mahuka panipaiga põhi on valmistatud värvitud veekindlast vineerist ning mahutab muretult ahjupuud, korstna ja pizza küpsetamiseks vajalikud tarvikud. 

Pizzaahju välimust on võimalik ka ise muuta: kui pizzaahju alusraam on standardlahendusena värvitud tumehalli pulbervärviga, siis puitlaudise värvi, mis annab pizzaahjule tervikliku välimuse, saate ise valida. Nii sobitub kivist pizzaahi veelgi paremini teie koduümbrusesse.

Kivist pizzaahjule annavad lõpliku lihvi professionaalsed ja kvaliteetsed detailid: roostevabast metallist aknaavaga uks, roostevabast metallist korsten, kuumuse reguleerimiseks pöördsiiber korstnal ja sisetemperatuuri jälgimist võimaldav termomeeter uksel.

Kiviahi saavutab töötemperatuuri 300-350 kraadi ca kahe tunniga ja pizza valmib vaid paari minutiga!

Kivist pizzaahi - valmista ehe itaaliapärane pizza koduaias, terrassil või naabrite aiapeol!

Pizzaahju mõõdud:
laius: 95 cm
kõrgus koos korstnaga:
230 cm (ilma: 145 cm)
pikkus: 135 cm

Pizzaahju kaal:
ca 550 kg

Ukseava mõõdud:
laius: 46 cm
 kõrgus: 26 cm

Küpsetuskamber:
laius: 58 cm
 kõrgus: 38 cm
pikkus: 58 cm